اخبار اهسا
1395/02/07 14:05

گزارش هفته سلامت

اطلاع رسانی و آموزش تنها راه پیشگیری از بیمارهای واگیردار است .هدف از آموزش علاوه بر بالابردن سطح آگاهی عموم شناسایی افرادی که رفتار پر خطر دارند ،ترویج خویشتن داری ،وفاداری و داشتن یک رابطه جنسی محافظت شده برای بزرگسالان و برای دانش آموزان به تعویق انداختن رابطه جنسی تا زمان ازدواج و شناسایی انحرافات جنسی شامل  ، MSM GBT و رفع انگ و تبعیض نسبت به مبتلایانی که با ویروس اچ ای وی زندگی می کنند در بین عموم افراد جامعه و ترغیب برای انجام تست اچ ای وی در صورت داشتن رفتار پرخطر

در هفته سلامت (1 اردیبهشت لغایت 7 اردیبهشت) انجمن اهسا آموزش های خود را طی فراخوانی ارسالی به ادارات و موسسات دولتی استان البرز، آغاز نمود. همچنین انجمن با در دست داشتن مجوز اداره آموزش و پرورش، آموزش خود را در زمینه پیشگیری از اچ ای وی /ایدز به دانش آموزان دختر و پسر در مقطع دبیرستان ادامه داد.

آموزش به صورت مجزا در ادارات دولتی برای بانوان و آقایان برگزار شد و در هرکارگاه مدرسان پزشک و روانشناس خانم و آقا انجمن را یاری رساندند.

فرمانداری استان البرز، بخشداری، اداره کار و تعاون، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دو دبیرستان دخترانه و یک دبیرستان پسرانه و نیز دانشگاه خوارزمی جزو مراکزی بودند که ​مورد آموزش های انجمن در هفته سلامت قرار گرفتند. از جمله برنامه های آتی اهسا در هفته آینده آموزش در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی پردیس و آموزش دوباره در دانشگاه خوارزمی ​می باشد.

لازم به ذکر است ،در این دو دانشگاه به دلیل مخاطبان خاص، اساتید و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، از جناب آقای دکتر سلیمانی که مرجع علمی بیماری اچ ای وی و ایدز (FOCAL POINT) کلینیک سبزه پرور و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و سرکار خانم دکتر دهقانی جراح و متخصص زنان و زایمان و عضو هیئت مدیره انجمن اهسا دعوت به همکاری شده است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
مهمان :  48
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  17
دیروز :  37
کل مشاهده :  70351